Hlavní nevýhodou plastových karet a čipů je jejich fyzické provedení. Pokud zaměstnanec ztratí kartu, je nutné vydat novou. Moderní přístupové systémy nahrazují zastaralou technologii RFID karet chytrými mobily, do kterých lze uložit virtuální přístupovou kartu.
Klademe důraz na bezpečnost budov
Jistě znáte tu situaci. Ráno se chystáte do práce a instinktivně saháte po přístupové kartě, jenže co to? Vaše karta není v kapse. Není ani na krku. Možná jste ji zapomněli v autě nebo v kanceláři, či doma. V případě, že najdete kartu, je vše v pořádku. Ale pokud ne, znamená to, že jste ji ztratili a budete muset požádat o novou.
Teď si představte, že mnoho ztracených karet a čipů nikdy nebude deaktivováno, protože lidé ztrátu nepřihlásí, nebo správce zapomene kartu deaktivovat. To představuje značné bezpečnostní riziko pro majitele budov, protože neoprávněným osobám dává přístup k celému prostoru od vstupních dveří až po serverovnu.
Jste si jisti, že se vaše plastové karty nedostaly do neoprávněných rukou? Můžete si dovolit toto bezpečnostní riziko?
Jaké jsou další výhody řešení kontroly přístupu osob pomocí karty v mobilu?
Jak funguje přístupová karta v mobilu Aktion eCARD?
Pomocí svého mobilu můžete snadno otevřít dveře, které jste dříve otevírali plastovou kartou nebo čipem. To lze provést několika způsoby:
A co když ztratím mobil?
V tom případě se nic neděje. Stačí nainstalovat aplikaci Aktion do nového mobilu a znovu nastavit eCard. Starou kartu administrátor systému okamžitě deaktivuje. Většina uživatelů data ve svém telefonu chrání otiskem prstu, PIN kódem nebo heslem. Zloděj telefon neodemkne a nemůže se tak ani dostat do budovy. Navíc administrátor může ukradený mobilní telefon z přístupového systému snadno odebrat.
A co když se mi mobil vybije?
I když je váš mobil vybitý a nepodaří se vám ho zapnout, stále je v něm dostatek energie pro zazvonění eCard. To znamená, že si můžete otevřít dveře i s vybitým telefonem.“
Používání RFID karet přináší také významné úspory u každého projektu, odpadá administrativa s nákupním procesem a chytrý mobilní telefon má dnes již každý!
A co říkají na používání virtuálních přístupových karet v mobilu profesionálové z oboru?
Dovolím si zde citovat pana Jaroslava Bartoně ze společnosti HID Global, který působí na pozici Director Product Marketing, Physical Access Control:
“Mnoho nových zařízení nyní začíná s mobilním přístupem. Přispěla k tomu i častá diskuse o ztracených přístupových kartách. Chytré telefony mají lidé stále blízko sebe a nesdílejí je, takže jeden z odvěkých problémů s přístupovými kartami je okamžitě vyřešen. Navíc většina lidí chrání své telefony hesly, PIN kódy nebo biometrickými údaji, které mohou chránit pověření v telefonu před zneužitím. Přístup lze centrálně spravovat, což usnadňuje přidávání, odebírání a změnu přístupových práv nebo vydávání pověření návštěvníkům a dodavatelům. Mobilní přístup volí proto, že je pohodlný, jednoduchý, bezpečný a často i cenově výhodnější.“